Skip to main content

18.11.2019 / 16-19 / Nesehnutí /

Může happening proměnit veřejný prostor?

Může intervence v městském prostoru nastartovat debatu o společných problémech?

A jak na to?

V kratší, teoretické části workshopu se koukneme na různé typy happeningů, a to konkrétně i obecně, od těch vstřícných až k těm radikálním, budeme se bavit o cílech a prostředcích, o formě i obsahu, o zkušenostech z minulosti i možnostech do budoucnosti.

V delší praktické části se spolu vydáme na dvě problematická místa v ulicích Brna, společně se zamyslíme nad tím, co je z pohledu uživatele (obyvatele města) dělá „problematickými“ a ve skupině probereme možnosti, jak ony problematické aspekty tematizovat a pomocí veřejné intervence /happeningu/ zvýraznit. V případě, že bude čas, dojde k alespoň částečnému provedení akce nebo k dohodě o jejím budoucím provedení. Konkrétně se bude jednat o křižovatku Údolní/Úvoz a prostor před brněnským Hlavním nádražím.

Workshop povede Tadeáš Polák – amatérský badatel města a student Ateliéru Environment

a Michaela Řepová – studentka sociologie s přesahem do urbánních a genderových studií, která vnímá gender jako důležitý aspekt ve veřejném prostoru.

Workshop je zdarma, kapacita je však omezená, proto je nutná registrace na emailu:
repovamichaela13@gmail.com

Akce je součástí série workshopů pro začínající aktivist*ky KPZ aneb Kolektivní poznání zachraňuje: Pojďte s námi na dobrodružnou výpravu, na které vybavíme své KPZ novými dovednostmi pro naši dobrovolnickou a aktivistickou práci. Na šesti workshopech se naučíme něco o facilitaci, bezpečnosti v online i offline světě, kreativním happeningu v ulicích nebo péči o sebe.

Pořádají dobrovolníci a dobrovolnice NESEHNUTÍ.