Skip to main content

14.5. 2019 / Brno, Tři ocásci, tř. Kpt. Jaroše 18 / 16-19 h /

O nenásilí, bezpečnosti a možných právních následcích se dozvíte na tříhodinovém workshopu od aktivistek a aktivistů hnutí Limity jsme my.

Nenásilné přímé akce se v posledních letech dostávají do širšího povědomí i u nás především díky akcím hnutí za klimatickou spravedlnost.

Blokáda kácení stromů na Šumavě, odčerpávaní vody v sídle pojišťovny Generali nebo obsazení rypadla v severních Čechách? Co termín nenásilná přímá akce občanské neposlušnosti vlastně znamená?

Masové environmentální přímé akce často působí jako velká neorganizovaná směs lidí, ale není to pravda. Má své zásady fungování, vnitřní mechanizmy. Také ve velkém počtu lidí se rozhoduje nehierarchicky a konsezuálne.

PRO PŘIHLÁŠENÍ NA WORKSHOP nás kontaktujte na e-mail:
vitek@nesehnuti.cz

V přihlašovacím emailu, prosím, stručně uveďte svá očekávání od workshopu, ať můžeme co nejlépe zohlednit váš specifický zájem.

Akce je součástí jarního cyklu vzdělávání NESEHNUTÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA ŽIVOTA
Jak zorganizovat kampaň a nezbláznit se?
Jak naplánovat happening a u toho se nepohádat?
Jak společně vymyslet slogan, který zvedne lidi ze židlí?

Jsou věci, které nás nenaučili na základní, střední ani na vysoké škole. Pojďte s námi na doučování, které nutně potřebujeme k životu, pokud se chceme aktivně zasazovat za lepší svět a společnost.

Základní škola života vám v sérii osmi tříhodinových workshopů pomůže zlepšit se v organizování, kampaňování a aktivistické péči o sebe i o druhé.

Osnovy připravilo NESEHNUTÍ
Cyklus podpořila Open Society Initiative for Europe

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..