Skip to main content

Seminář Sucho v krajině a ve městech

24. září 2018 9.30 – 16.30 | Brno – Fakulta sociálních studií

V rámci cyklu seminářů „Vzdělávání pro udržitelná města“ Vás zveme na v pořadí čtvrtý seminář věnovaný extrémním výkyvům počasí a jejich dopadům na krajinu a na města. Na semináři se dozvíte více o následujících tématech:

– klimatická změna a její dopady
– malý a velký oběh vody
– vliv zemědělství, odvodnění a meliorace
– polární vortex
– řešení sucha nejen v ČR
– opatření pro města i krajinu
Přihlašujte se prosím přes emailem (kristina.studena@nesehnuti.cz) nebo formulář https://goo.gl/forms/XVOJi6rG3m7IOqJq2. Počet míst je limitován. Podrobné informace k programu Vám zašleme tři dny před konáním semináře.

Cílová skupina semináře: Pracovníci a pracovnice státní správy, zastupitelé a zastupitelky obecních a městských zastupitelstev, představitelé a představitelky soukromého sektoru, studující a lidé aktivní v dané oblasti.

Experti

Jiří Malík je ochráncem přírody působícím na Broumovsku, dvacet let pracoval na místní Správě CHKO Broumovsko. Je zakladatel úspěšné národní kampaně proti těžbě břidlicových plynů Stop hydraulickému frakování. Založil také občanské sdružení Živá voda, které se zabývá ochranou vod a významných krajinných prvků, a aktuálně dokončil práce na projektu „model Zdoňov“. Ten má za úkol přirozeně zadržovat vodu a navrátit zemědělské půdě stoprocentní jímací schopnost.
Foto CC0, zdroj https://pixnio.com/cs/krajiny/zem/priroda-rostlin-pudy-flora-fialova-kvetina-bahno#

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..