Skip to main content

/ 16.12. 2019 16-19 v knihovně Jiřího Mahena /

Je tady další a zároveň letošní poslední ze série workshopů pro začínající aktivisty*ky KPZ aneb Kolektivní poznání zachraňuje!

WORKSHOP PROBÍHÁ JAKO NÁHRADA ZA PRO NEMOC ZRUŠENÝ TERMÍN 4.11.

Na Data WARS se budeme věnovat počítačové a internetové bezpečnosti.

Zaměříme se na možnosti zabezpečení našich osobních dat před zneužitím, a to jak napřímo (někdo chce třeba přístup do našeho bankovního účtu), tak i na úrovni, která je pro nás v tuto chvíli spíš neuvědomovaná a neinvazivní (například prodej našich dat za účelem reklamy).

Jedná se o praktický workshop, při kterém si otestujeme své počítače, ukážeme si postupy vedoucí k většímu zabezpečení používaných služeb a aplikací a vyhradíme čas, aby každý mohl některé z nich rovnou prakticky realizovat.

Projdeme si internetovou bezpečnost od úplných základů: od zabezpečení počítače a nastavení soukromí v nejběžněji používaných prohlížečích (Firefox, Chrome) a službách (Google, Facebook). Také si ukážeme cesty k větší ochraně osobních dat za využití méně mainstreamových služeb (prohlížečů, vyhledávačů) či doplňků, které se různým způsobem vypořádávají s nekalými praktikami digitálních korporátních gigantů usilujících o privatizaci našeho soukromí.

Na workshop je nutné donést si svůj notebook.

Workshopem vás provedou lektoři neformálního vzdělávání Petra a Eulál z NaZemi.
Akce je zdarma, registrujte se na:
dany@nesehnuti.cz

Akce je součástí série workshopů pro začínající aktivist*ky KPZ aneb Kolektivní poznání zachraňuje! Pojď s námi na dobrodružnou výpravu, na které vybavíme své KPZ novými dovednostmi pro naši dobrovolnickou a aktivistickou práci.
Na šesti workshopech se naučíme něco o facilitaci, bezpečnosti v online i offline světě, kreativním happeningu v ulicích nebo péči o sebe.

Pořádají dobrovolníci a dobrovolnice NESEHNUTÍ.

Spolufinancováno Evropským sborem solidarity Evropské unie.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..